Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Pá, 1. 10. 2021 16:00 hod.

Dětem / Hýbání se Zdeňkem a Týnou z ČT Déčko

Vstupné: v předprodeji děti od 3 – 10 let 120 Kč, ostatní 160 Kč, na místě děti od 3 – 10 let 160 Kč ostatní 200 Kč  

Oblíbený televizní cyklus „Hýbánky“, vysílaný ČT Déčko je natočeno300 dílů. Kombinace vyprávění a dětských hrátek s lidovými písničkami a cvičením funguje výborně! Variaci oblíbeného pořadu přinášíme našim dětem do Luhačovic.  diváci i pořadatelé se těší se na Týnu a Zdeňka!

Čas konání: 16:00 hod.

Místo konání: Kinosál

Pořadatel: Městský dům kultury Elektra Luhačovice


Ahoj, jmenuji se Týna a nemám ráda nudu. V Hýbánkách cvičím, zpívám lidové písničky, taky trochu řádím a občas i tančím. A tohle všechno můžete dělat se mnou i vy. Můžeme společně rozhýbat i ten nejmenší sval na našem těle, protože to mě baví ze všeho nejvíce. Moje poznávací znamení jsou dva drdůlky, které mi pomáhají vymýšlet zábavná cvičení k písničkám.

Ahoj děti, já jsem Zdeněk a umím na klavír zahrát všechny písničky z Hýbánek. Taky hraji k rozcvičce, abyste se pořádně mohly rozhýbat! Mám černý klobouk, pod kterým nosím hodně nápadů na nové písničky. Umím se mračit, když se někdo nechce vůbec hýbat, ale nejraději se usmívám na všechny veselé a prima děti!

Zdeněk Král

Český hudební skladatel, klavírní improvizátor a občasný herec. Jeho záběr je velmi široký. Píše tvz. vážnou hudbu (komorní, sborovou, orchestrální), scénickou hudbu pro divadlo a rozhlas, divadelní písně a šansony, jazzové a jazzrockové skladby, hudbu k filmu i reklamě. Na svém kontě má také několik zpěvníků úprav lidových písní, pohádky pro děti i autorská divadelní představení. 

Je držitelem prestižní ceny Classic Prague Awards za nejlepší skladbu vážné hudby za rok 2019 (Magnificat). Dále byl oceněný jako nejhranější autor vážné hudby 2018 a 2019 (cena OSA, současně za nejhranější skladbu roku "Kde domov náš?"), získal cenu poroty "Krteček" společně s Martinem Krajíčkem za projekt KK Band, Cenu komediantů za hudbu k inscenaci Deník Anne Frankové. V roce 2017 se stal finalistou soutěže Pianista roku (3. místo) a 2017 a 2018 dvojím finalistou soutěže UK Songwriting Contest v Londýně. Získal též cenu Generace za skladbu Stopy po nich a za skladbu Bariéry, která též uspěla na Tribuně mladých skladatelů v Paříži. Za skladbu Shamanyka získal tvz. Trstěnickou cenu.

Zdeněk Král je autorem hudby k filmům Velkofilm, Jako nikdy, Osud jménem Tugendhat, znělek pořadů Hýbánky, Na forbíně TM, hudeb k reklamním spotům. Napsal přes 400 písní, většinu do divadelních představení. Je autorem scénické hudby k více než 80ti divadelním a rozhlasovým hrám. Napsal desítku komorních skladeb (klavírních trií, smyčcových kvartetů apod.), vokálně-instrumentálních skladeb, např. Missa brevis, Oratorium Vánoční příběh, Carmina burana 2 - O lidské duši, sborových a vokálních sólových skladeb, např. Magnificat, Ave verum corpus, Pater Noster, Ave Maria, Salve Regina, Ave Regina Caelorum, a další. 

Kristýna Štarhová

Kristýna Štarhová, herečka a tanečnice, vystudovala muzikálové herectví na brněnské JAMU. V současné době hostuje v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, Divadle Bolka Polívky v Brně, Městském divadle v Mostě a Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. V Národním divadle Brno tančí v několika operních představeních.

Již během školy začala spolupracovat s Českou televizí, kde účinkovala v úspěšném hudebně-pohybovém pořadu, na kterém se podílela i jako spoluautorka více než 300 scénářů. V současné době připravuje, opět s Českou televizí, nový pořad pro děti, který by měl být vysílán od září 2019.

Moderuje akce, ráda se zdokonaluje v tanci na různých workshopech i mimo ČR, hraje na klavír a kytaru, jako dobrovolník pracuje pro Člověka v tísni, kde pomáhá dětem. S tím je spojený i její zájem o vzdělávání, ráda se učí cizí jazyky – teď zrovna japonštinu, ale nejvíce jí imponuje španělština, zbožňuje cestování a hudbu.

 

Kinosál

  • Ulice: Masarzkova 950
  • Město: Město
  • PSČ: 123 45
  • Stát: Česká republika

Městský dům kultury Elektra Luhačovice

  • Ulice: Masarykova 950
  • Město: Luhačovice
  • PSČ: 763 26
  • Stát: Česká republika

Předprodej a rezervace vstupenek na akce Městského domu kultury Elektra

v Městském turistickém a informačním centru, Masarykova 950, tel. 577 133 980, 608 326 255

Nahoru