Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Ne, 16. 1. 2022 - Po, 31. 1. 2022 9.00 - 16.00

Výstava / Žlutomodrá výstava

Modely soutěžních vozů a dobové předměty / artefakty z 50. leté historie Barum rally. Přijďte nahlédnout do minulosti jedné z nejoblíbenějších soutěží v ČR s oficiální podporou Barum Czech Rally Zlín. Vystavuje sběratel Oldřich Bartoníček z Luhačovic.

Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován na konto Korunka pomáhá.

Čas konání: 9.00 - 16.00

Místo konání: Galerie Elektra

Pořadatel: MTIC Luhačovice


Část své sbírky, která mapuje historii a současnost automobilových soutěží v Čechách i zahraničí tady vystavuje Oldřich Bartoníček z Luhačovic. Ten se své zálibě věnuje už bezmála 20 let. Nejprve začal s plastovými modely, později začal skládat autíčka kovová v měřítku 1:43. „Doma mám více než 350 modelů, z nichž můžou návštěvníci v galerii vidět 130 právě z Barum Rally. Většinou mají délku 10 cm. Hodně se věnuji detailům, v autech jsou přesně zpracované vnitřky včetně výstuhových rámů, závodních sedaček, pásů. Na některých autech mám i speciálně vyráběné leptané díly, zámky kapoty, stěrače. Každý model představuje konkrétní vůz v závodě i s polepy vozu pro tento závod,“ přiblížil svého náročného koníčka Oldřich Bartoníček. Mimo samotných velmi krásných modelů, za kterými je vidět stovky hodin trpělivé práce, bude možné nahlédnout i do padesátileté historie prestižní soutěže Barum Rally Zlín. „Z archivu od organizátorů akce, se nám povedlo zapůjčit historické plakáty, programy, medaile. Právě se svolením oficiálního organizátora bude možné na výstavě zakoupit kalendáře, knihu 50.let příběhu Barum Czech Rally Zlin a další propagační předměty vztahující se k této oblíbené soutěži, která v roce 2021 oslavila padesáté výročí. Již před dvěma lety jsem v galerii měl výstavu, ta byla věnována z velké části škodovácké historii soutěžních vozů a modelům aut Romana Kresty.“ doplnil sběratel. Vstupné bude dobrovolné, jeho výtěžek bude věnován na konto Korunka pomáhá.

Galerie Elektra

Galerijní síň Elektra specializující se na prodej originálů.

  • Ulice: Masarykova 950
  • Město: Luhačovice
  • PSČ: 76326

MTIC Luhačovice

  • Ulice: Masarykova 950
  • Město: Luhačovice
  • PSČ: 76326
  • Stát: Česko
Nahoru