Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Seznam akcí

Prohlídka / Otevřené brány

1. 5. 2022 - 28. 9. 2022

Krásu architektury a umění spjatého s evropskou křesťanskou tradicí přibližuje krajský projekt Otevřené brány. 1. května 2022 byl zahájen čtrnáctý ročník projektu, který zve širokou veřejnost na komentované prohlídky sakrálních památek. V Luhačovicích můžete navštívit kostel Sv. Rodiny a kapli Augustiniánského domu v Pražské čtvrti, ta je k navštívení bez průvodce. 


Taneční večer / Krojovaná DH Vracovjáci

17. 6. 2022

Slovácká dechová hudba na jihu Moravy má dlouhou tradici. Nejinak je tomu i v městečku Vracov, které se nachází v polovině cesty mezi známými centry Slovácka, mezi městy Kyjov a Strážnice. Zde již více než 30 let působí a radost posluchačům rozdává pravá slovácká dechová hudba Vracovjáci. Kapelníkem je Jiří Press.

 


Koncert / Jiří Pospíchal a Vladimír Hollý

17. 6. 2022

Nadační fond Pramen Luhačovice srdečně zve na houslový recitál.


Přednáška / Záhady na dosah ruky / Arnošt Vašíček

17. 6. 2022


Koncert / Spektrum / Legenda bigbítu

17. 6. 2022

Tato královehradecká rocková legenda vznikla už někdy v roce 1972, kdy mladý talentovaný kytarista Jiří Kubát okolo sebe shromáždil další stejně mladé, instrumentálně zdatné hráče, za účelem provozování stylu, který v té době u nás letěl – blues rocku.

Soubor se nezaměřoval jen na interpretaci převzatých věcí (J. Hendrix, Cream), ale začal se prosazovat i svými vlastními skladbami. V letech 1972 – 75 se o něm hovořilo jako o nejlepším ve východních Čechách, což nakonec potvrdil nejen na tehdejších soutěžních rockových přehlídkách (první místa na festivalech v Příbrami – 1973 a v Ústí nad Orlicí – 1975) ale hlavně svými koncertními aktivitami (vystoupil mj. i v rockovém centru v Praze na Rokosce). V té době jeho největším hitem byla rocková adaptace známé Smetanovy Vltavy.


Prohlídka / Lázeňský pivovar

17. 6. 2022

Pojďte s námi na prohlídku...

Termín exkurze po dohodě na tel. 777 018 800 nebo na stránkách pivovaru.


Vracovjáci / slovácká dechová hudba

17. 6. 2022


Nahoru