Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Výstavy v galerii

Žlutomodrá výstava / sběratelské modely aut

16. 1. 2022 - 31. 1. 2022

Modely soutěžních vozů a dobové předměty / artefakty z 50. leté historie Barum rally. Přijďte nahlédnout do minulosti jedné z nejoblíbenějších soutěží v ČR s oficiální podporou Barum Czech Rally Zlín. Vystavuje sběratel Oldřich Bartoníček z Luhačovic.

Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován na konto Korunka pomáhá. Otevřeno po - ne od 9:00 do 16:00 hod. Osobní komentáře pořadatele výstavy si budete moci poslechnout ve všední dny 9 – 16 hod.

 


Salon filmových klapek – RETROSPEKTIVA / Pozvánka na 62. ročník Zlín Film Festivalu 2022

2. 2. 2022 - 28. 2. 2022

Retrospektivní panelová výstava klapek od roku 1998 do roku 2021. Originální umělecká díla ve formátu filmové klapky vytvořena významnými výtvarníky a osobnostmi jsou každoročně vystavována a následně vydražena. V roce 2021 bylo vydraženo celkem 125 klapek od 126 autorů. Konečný výtěžek dražby 24. ročníku Salonu filmových klapek Zlín činil 2 752 000 Kč. 


Radost tvořit / Výlet do fantazie

2. 3. 2022 - 31. 3. 2022

Mezinárodní výtvarná soutěž dětí a mládeže se zrakovým postižením je již 23 let pevnou součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Téma výstavy doprovázelo 61. ročník festivalu.

Tento společný projekt Zlín Film Festivalu a Speciálně pedagogického centra při Dětském domově, Mateřské škole, Základní škole a Praktické škole Zlín představuje průřez dovedností dětí se zrakovým postižením a širokou veřejnost seznamuje s jejich specifickými výtvarnými projevy. Děti i přesto, že jsou slabozraké, se zbytky zraku či nevidomé, mají velmi bohatou fantazii a s velkým úspěchem dokážou vytvořit výtvarná díla, nad kterými se mnohdy tají dech. Téma soutěže v roce 2021 bylo „VÝLET DO FANTAZIE“. Všechny doručené práce posuzuje odborná porota, jejíž členy jsou kromě výtvarníků i specialisté na oční vady a pedagogové, kteří dokážou posoudit vytvořené dílo s ohledem na zrakové postižení autora. 


Olejomalby / Jaroslava Tomišková

2. 4. 2022 - 26. 4. 2022

Při malbě abstrakcí, zatiší a krajin využívá tajů olejových barev, do kterých byla zasvěcena v Lidové škole umění v Pardubicích. V začátcích tvorby jí byl cennou oporou pan Jiří Šimek – malíř, sochař, loutkář – hlinecký rodák působící do roku 2016 v Pardubicích. V současné době si jde autorka svojí vlastní cestou. Cílem její tvorby není šokovat, ale malovat – jak sama říká – srozumitelnou řečí nejenom pro radost svoji.


Jiří Petr Oksner / Luhačovice - čtvero ročních období

1. 5. 2022 - 13. 5. 2022

" Stejné místo, stejný motiv, stejný úhel pohledu, ale vždy jiné roční období. Na jaře rozkvetlé, V létě svěží a zelené, na podzim kouzelně barevné a v zimě zasněžené a klidné. Milované Luhačovice zachytil a do unikátních koláží poskládal vášnivý fotograf Jiří Petr Oksner."


Zdeněk Kurečka / K vrcholům hor

15. 5. 2022 - 5. 6. 2022

Od dětství se věnoval kresbě, střediskem jeho zájmu byly zpočátku městské motivy a vytváření kompozic historických objektů. Později se začal zajímat o malbu olejem, ve které se zdokonalil a této technice zůstal věrný do dnešních dnů. Autor usiluje o zachycení motivů ve svém typickém pojetí, které je od jiných umělců odlišeno svým barevným a kresebným rukopisem. Jeho malba je vzdušná, pokrývající celé plochy obrazů. Zkušenost v kresbě mu dovolila proniknout do krajinářských témat, které jej uchvacují a kterým se věnuje s velkým nasazením. V poslední době se věnuje i abstraktní malbě, kterou naleznete na stránkách www.kurecka.com.


 

 

 

 

 Nahoru