Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Kultura program

St 1. 6. 2022

Koncert / Dialogy s Krylem

Koncert Dialogy s Krylem nabídne známé i zapomenuté písně i básně v podání zpěváka Davida Uličníka, kterýse s lehkostí pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Je členem vokální senzace 4TET. Toto seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností sklízí úspěchy doma i v zahraničí jedinečnou kombinací skvělých hlasů a humorné interpretace. Na svém kontě mají tisíce koncertních vystoupení, účinkování...

So 4. 6. 2022

Taneční večer / Swing Shower

SwingShower je mladá swingová kapela ze Zlínska, byla založena v roce 2019.
Věnuje se zejména interpretaci tanečního jazzu a swingu z období 20. - 40. let XX. století. Hrají ale také taneční latinu a pomalé balady.
Uslyšíte např. KLOBOUK VE KŘOVÍ
WHAT A WONDERFUL WORLD
ŘÍKEJ MI TO PROSÍM POTICHOUČKU
NEBE NA ZEMI
SWAY
C'EST SI BON
a další.

St 8. 6. 2022

Taneční večer / Krojovaná dechová hudba Mistříňanka

Málokdo ví, že dechová hudba Mistříňanka Antonína Pavluše vznikla v roce 1967 v Miloticích, kdy bratři Antonín a Josef Pavlušovi kolem sebe soustředili pro dechovku stejně zapálené muzikanty a vystupovali na kulturních akcích v regionu Moravského Slovácka. A protože tomuto uskupení mladinkých muzikantů narůstala postupně velká popularita a v Miloticích již dvě dechové hudby existovaly, začala dechovka zkoušet v sousední obci Svatobořice-Mistřín. Zde získala...

Ne 12. 6. 2022

Folklorní lázně

Účastníci: Malé Zálesí, Barvínek Brno, cimbálová muzika Malého Zálesí
Dílny: Cukrářská, Vyšívací, Rukodělná, Výtvarná
Spousta zábavy pro děti i dospělé, přijměte pozvání na krásné folklorní odpoledne

Pá 17. 6. 2022

Taneční večer / Krojovaná DH Vracovjáci

Slovácká dechová hudba na jihu Moravy má dlouhou tradici. Nejinak je tomu i v městečku Vracov, které se nachází v polovině cesty mezi známými centry Slovácka, mezi městy Kyjov a Strážnice. Zde již více než 30 let působí a radost posluchačům rozdává pravá slovácká dechová hudba Vracovjáci. Kapelníkem je Jiří Press.

 

Ne 19. 6. 2022

Divadlo / SKEČMEN / Roman Zach

Komedie psaná ve skečích.

Komedie o chlapíkovi, kterému jednoho dne řekli, že ztratil humor. Což je katastrofa, protože tenhle člověk se humorem živil. Co se stalo? Bez humoru se mu zasekla nejen kariéra, ale čím dál víc se ukazuje, že to drhne i v normálním životě. Bere se příliš vážně jako všichni ti lidé bez nadhledu, ironie a vtipu, a stejně tak se rozleptává a rozkližuje. A čím víc nemůže humor a smích najít, tím je vtipnější.
Délka představení: 80...

Čt 23. 6. 2022 - Ne 26. 6. 2022

Festival / Luhovaný Vincent

Letošní téma Přes čáru. Luhovaný Vincent je multižánrový festival, který do svého bohatého programu zařazuje letní kino, dokumentární filmy, divadelní a pohybová představení, hudební a zvuková vystoupení, literární čtení, komentované prohlídky města, stejně jako výtvarné a performativní umění i doprovodné programy a jiné různě kreativní projekty, stejně jako tvorbu mladých umělců.

Pořádá: Home 2 - Luhovaný Vincent 2022 (luhovanyvincent.cz)

Čt 30. 6. 2022

Taneční večer / Krojovaná dechová hudba Boršičanka Antonína Koníčka

Přijměte pěkné pozdravení od dechové hudby Boršičanky Antonína Koníčka - jedné z nejznámějších a nejpopulárnějších kapel u nás. Tato vynikající kapela vznikla v roce 2001 a jejím zakladatelem je Antonín Koníček. Ten je znám příznivcům nejen jako zakladatel a dlouholetý kapelních Vlčnovjanky, ale i jako trumpetiska, hudební skladatel a majitel hudebního vydavatelství AKon.
Boršičanka AK za tuto krátkou dobu své existence už absolvovala stovky různých vystoupení,...

Pá 8. 7. 2022

Koncert / Laco Deczi & New York Celula (CZ/USA)

Legendární trumpetista, žijící již mnoho let v USA, přijíždí se svou kapelou opět do České republiky. Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Navzdory tehdy převládajícímu West Coast jazzu začal prosazovat explozivní hard bop podle svého velkého vzoru Clifforda Browna. Tento styl později spojil do působivé symbiózy s elektrickou jazz-rockovou fúzí Milese...

Nahoru